Uchwała Nr VII/61/03

Rady Miejskiej w Jezioranach

z dnia  8 lipca 2003

 

             w sprawie uchwalenia  miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Jeziorany przy  ulicy Mickiewicza.

 

                Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 5) ustawy z dnia 8.03.1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. Nr 142 z 2001r., poz. 1591 z późn. zmianami) i art. 26 ustawy z dnia 7.07.1994r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz.U. Nr 15 z 1999r., poz. 139 z późn. zmianami) Rada Miejska w Jezioranach uchwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Jeziorany przy ulicy Mickiewicza, zwany dalej „planem”. Ustalenia planu stanowią treść niniejszej uchwały.

 

              § 1.1. Granice i przedmiot planu określa uchwała Nr XXIV/208/01 Rady Miejskiej w Jezioranach z dnia 29.06.2001r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Jeziorany.

                1.2. Rysunek planu, sporządzony na mapie zasadniczej w skali 1:500, stanowi  załącznik Nr 1 do uchwały.

1.3.  Rysunek planu obowiązuje w następującym zakresie ustaleń:

a)       granicy planu,

b)       linii rozgraniczających tereny o różnych funkcjach i zasadach zagospodarowania,

c)       granic podziału terenu na działki budowlane,

d)       nieprzekraczalnych linii zabudowy,

e)       oznaczeń przeznaczenia terenu na cele:

               MU- zabudowy mieszkaniowo-usługowej,

               D- ulic gminnych (dróg publicznych),

               ZN- zieleni nie urządzonej.

 

              § 2.„Przeznaczenie terenu na określone cele i stawki procentowe z tytułu przepisów art. 36 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym”.

                  1.

Oznaczenie terenu w zał. nr 1 do uchwały

 

Przeznaczenie terenu na cele:

 

 

Stawki (%)

1-19 MU

zabudowa mieszkaniowo-usługowej

0%

1 D

2 D 10

ulic dojazdowych, stanowiących drogi gminne

0%

1 ZN

zieleni nie urządzonej (stanowiącej grunt rolny w rozumieniu przepisów o ochronie gruntów rolnych i leśnych).

0%

 

           2.Użyte wyżej pojęcie „zabudowa mieszkaniowo-usługowa” oznacza przeznaczenie terenu każdej z wydzielonych w planie działek na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z możliwością lokalizacji funkcji usługowych.

                  3.W granicach planu zakazuje się lokalizacji funkcji usługowych, stanowiących inwestycje szczególnie szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzi lub mogące pogorszyć stan środowiska w rozumieniu przepisów prawa ochrony środowiska.

                  4.Użyte wyżej pojęcie „zieleń nie urządzona” oznacza teren bez prawa do zabudowy obiektami budowlanymi, za wyjątkiem budowli o których mowa w § 5 uchwały.

 

 

              § 3.„Zasady podziału terenu na działki budowlane i kształtowania zabudowy”.

                 1.Oznaczone w rysunku planu granice działek budowlanych stanowią ustalony w planie podział terenu na działki budowlane w rozumieniu przepisów o gospodarce nieruchomościami.

                 2.Na każdej z działek budowlanych można zlokalizować jeden budynek mieszkalny jednorodzinny lub jeden budynek z: jednym mieszkaniem i jednym lokalem użytkowym o funkcjach usługowych.

                 3.Zabudowę należy kształtować jako wolnostojącą do wysokości dwóch kondygnacji nadziemnych, z drugą kondygnacją w poddaszu użytkowym.

4.Zadaszenia budynków należy kształtować w formie dachów dwuspadowych o kącie nachylenia połaci dachowych do płaszczyzny przekroju poziomego budynku w przedziale 30O-45O.

                  5.Maksymalną wysokość ścianek kolankowych w poddaszu użytkowym budynku ustala się na rzędnej +120cm od rzędnej poziomu stropu nad parterem budynku.

                  6.Maksymalną rzędną poziomu posadowienia parteru budynku ustala się na rzędnej +90cm od poziomu terenu.

                  7.Ogrodzenia działek budowlanych należy kształtować na maksymalnej wysokości +1,2m od poziomu terenu, w formie konstrukcji ażurowych z wykluczeniem stosowania wypełnień ogrodzenia między słupkami materiałem betonowym lub żelbetowym.

                  8.Lokalizacje budynków określają oznaczone odpowiednio w rysunku planu nieprzekraczalne linie zabudowy wraz z właściwymi przepisami budowlanymi.

 

              § 4.„Warunki obsługi w zakresie komunikacji”.

          1.

Oznaczenie terenu w zał. nr 1 do uchwały

Szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczających w m

Klasa techniczna

Szerokość jezdni w m

Funkcja komunikacyjna

1 D

10 m

D

5,0 m

ulice gminne dojazdowe

2 D 10

12 m

D

5,5 m

ulice gminne dojazdowe

 

                  2.Miejsca parkingowe z tytułu funkcji usługowych należy zapewnić w granicach przedmiotowych działek budowlanych oznaczonych symbolem MU, określając lokalizację tych miejsc w trybie ustalania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu.

 

              § 5.„Warunki obsługi w zakresie infrastruktury technicznej”.

                 1.W granicach planu każda z działek budowlanych przeznaczonych pod zabudowę budynkami na pobyt ludzi, powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia działki lub bezpośrednio budynku do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i elektroenergetycznej.

                 2.Zezwala się na odprowadzenie wód opadowych na nieutwardzony teren własny każdej z działek budowlanych lub do studni chłonnych, lokalizowanych w granicach terenów oznaczonych symbolami: D i ZN.

                 3.Zakazuje się w rozwiązaniach gospodarki wodno-ściekowej stosowania:

a)       indywidualnych ujęć wody,

b)       indywidualnych urządzeń oczyszczania ścieków,

c)       zbiorników bezodpływowych na gromadzenie ścieków.

                  4.Zaopatrzenie budynków w ciepło może być dokonywane z indywidualnych źródeł energii cieplnej, odpowiadających przepisom odrębnym dotyczącym gospodarki energetycznej i ochrony środowiska.

                  5.Realizację zewnętrznych sieci i urządzeń elektroenergetycznych wraz z przyłączeniami zapewnia właściwe przedsiębiorstwo energetyczne w trybie przepisów prawa energetycznego.

                  6.Zasady przyłączeń, o których mowa w pkt 1, powinny być określone w stosownych warunkach technicznych tych przyłączeń, wydanych na podstawie właściwych przepisów szczególnych.

 

              § 6.„Zadania dla realizacji celów publicznych”.

                 1.W granicach terenów oznaczonych symbolami: 1D i 2D10 budowa i urządzenie ulic gminnych oraz w granicach terenów oznaczonych symbolami: 1D, 2D 10 i 1ZN budowa sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnej oraz studni chłonnych kanalizacji deszczowej, stanowią zadania dla realizacji lokalnych celów publicznych w rozumieniu przepisów art. 13 ust. 3 ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.

                 2.Udział gminy w finansowaniu w/w zadań odbywa się w trybie przepisów o finansach publicznych, stosownie do możliwości budżetowych gminy.

 

              § 7.„Postanowienia końcowe”

                 1.W granicach planu tracą moc ustalenia i rysunek miejscowego planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego miasta Jeziorany, zatwierdzonego uchwałą Nr XII/91/91 Rady Miejskiej w Jezioranach z dnia 27 listopada 1991r. (Dz. Urz. Woj. Olsztyńskiego Nr 25 z dnia 15.12.1991r., poz. 309 z późn. zmianami).

                 2.Zamiast w/w przepisów obowiązuje w granicach planu treść uchwały wraz z załącznikiem Nr 1 do uchwały.

                 3.Każdy ma prawo wglądu do planu oraz otrzymania z niego stosownych wypisów i wyrysów.

                 4.Za wydane wypisy pobiera się opłatę administracyjną.

                 5.Burmistrz Miasta Jeziorany przechowuje i udostępnia do wglądu plan oraz wydaje w jego przedmiocie stosowne wypisy i wyrysy.

                 6.Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Jeziorany.

                

            § 8. Uchwałą wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i podlega wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Jezioranach.

                                                                                                              Przewodniczący  Rady Miejskiej

     

                                                                                                                               Jan Ignatowicz